Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WISC-IV)

WISC-R testinin revize edilmesi ile oluşturulmuş olan WISC-IV, 6- 16 yaş 11 ay arasındaki çocuk ve ergenlere uygulanır ve zihinsel performansı değerlendirir. WISC-R  testine ek olarak, çocuk ve ergenlerin güçlü ve zayıf zihinsel becerileri hakkında da bilgi veren geniş kapsamlı bir testtir. Test için ön görülen tamamlama süresi bireysel farklılıklara göre 1 -2 saat aralığında değişmektedir.

 

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R)

6 – 16 yaş 11 ay yaş aralığındaki çocuk ve ergenlere bireysel olarak uygulanan ve zihinsel performanslarını değerlendiren bir zeka testidir. Yaklaşık 1 saat süren uygulama sonucunda Sözel ve Performans beceri alanlarını içeren iki alt skor ve bir toplam zeka skoru elde edilir.

 

CATELL Zeka Testleri

CATELL Zeka Testi 4- 14 yaş aralığında uygulanan test kültürden bağımsız olarak akıcı zekayı değerlendiren bir testtir.

 

Porteus Labirent Testi

Porteus labirentleri testi 6- 14 yaş aralığındaki çocuk ve ergenlere uygulanan, 15- 30 dakika arasında süren, performans zekayı değerlendiren bir testtir.

 

Kent EGY Test

Kent EGY testi 6- 14 yaş aralığındaki çocuk ve ergenlere uygulanan ve 15- 30 dakika arasında süren, sözel zekayı değerlendiren bir testtir.

 

Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi

3-15 yaş aralığındaki çocuk ve ergenlere uygulanabilen ve uygulama süresi kişiye göre değişebilen bir performans zeka testidir.